کرونا: تمام آنچه باید بدانید * علائم کرونا و راه های انتقال آن* چند روش ساده پیشگیری از کرونا

در حالی که برخی از داروهای شیمیایی، سنتی یا خانگی ممکن است باعث تسکین و کاهش علائم کرونا شوند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر جلوگیری این بیماری موجود نیست. WHO خود هیچ دارویی ، از جمله آنتی بیوتیک ها ، به عنوان یک پیشگیری یا درمانی برای COVID-19 توصیه نمی کند. با این وجود چندین آزمایش بالینی در حال انجام تحقیقات روی داروهای شیمیایی و سنتی هستند.

حتما کرونا ویروس یکی از دغدغه مهم این روز های شما هم شده است! اما چه می توان کرد؟ این ویروس در حال حاضر مهمان ناخوانده ای است که به سرعت در حال گسترش در کشور های مختلف می باشد. تنها کاری که می توان برای مقابله با این ویروس انجام داد، بالا بردن آگاهی ، رعایت اصول بهداشتی و تغذیه ای و آموزش آن به اطرافیان است. بنابراین آرامش خود را حفظ کنید و برای کمک به خود و اطرافیانتان با یک خودکار و کاغذ از ادامه مطالب نکته برداری کنید.

در این این مقاله که بر اساس پروتکل های سازمان جهانی بهداشت نوشته شده، سعی کردیم به تمامی سئوال هایتان در مورد کرونا، از جمله:

 1. علائم کرونا
 2. انواع راه های انتقال کرونا
 3. راه های جلوگیری از کرونا و تاثیر ماسک …
 4. راه های درمان کرونا

پاسخ دهیم، پس با ما همراه باشید.

بیماری کرونا ویروس چیست؟

(COVID-19) یک بیماری عفونی است که به تازگی کشف شده است. بیشتر افراد آلوده به ویروس کرونا  ، بیماری تنفسی خفیف تا متوسط ​​را تجربه می کنند و بدون نیاز به درمان کرونا ، بهبود می یابند. علائم کرونا در افراد مسن و افراد دارای مشکلات پزشکی و بیماری های زمینه ای، مانند بیماری های قلبی عروقی ، دیابت ، بیماری مزمن تنفسی و سرطان به احتمال زیاد به صورت جدی تر نمایان می شود.

شما می‌توانید سوالات خود را از بهترین پزشکان متخصص بپرسید

بهترین راه برای جلوگیری و کند کردن انتقال کرونا ، آگاهی کامل در مورد علائم کرونا  ، بیماری ایجاد شده و نحوه شیوع آن است. با شستن دستها یا استفاده از مواد ضدعفونی کننده بر حاوی الکل به طور مکرر و بدون لمس صورت ، خود و دیگران را از عفونت محافظت کنید.

ویروس COVID-19 ، در صورت سرفه یا عطسه ، از طریق قطرات بزاق یا ترشحات از بینی گسترش می یابد ، بنابراین مهم است که شما نیز رفتارهای تنفسی خود را کنترل کنید (مثلاً سرفه کردن در آرنج یا دستمال کاغذی و استفاده از ماسک).

(COVID-19) یک بیماری عفونی است که به تازگی کشف شده است. بیشتر افراد آلوده به ویروس کرونا  ، بیماری تنفسی خفیف تا متوسط ​​را تجربه می کنند و بدون نیاز به درمان کرونا ، بهبود می یابند. علائم کرونا در افراد مسن و افراد دارای مشکلات پزشکی اساسی، مانند بیماری های قلبی عروقی ، دیابت ، بیماری مزمن تنفسی و سرطان به احتمال زیاد به صورت جدی تر نمایان می شود.
علائم کرونا

در این زمان ، هیچ واکسن یا درمان خاصی برای کرونا وجود ندارد. با این حال ، بسیاری از آزمایشات بالینی در حال انجام است که درمان های بالقوه را ارزیابی می کند. سازمان بهداشت جهانی یاهمان WHO به محض در دسترس بودن یافته های بالینی ، اطلاعات جدیدی را ارائه می دهد.

 

نام رسمی بیماری کرونا ویروس چیست؟

ICTV “سندرم حاد تنفسی حاد coronavirus 2 (SARS-CoV-2)” را به عنوان نام ویروس جدید در 11 فوریه 2020 اعلام کرد.

بیشتر بخوانید: کرونا ویروس MERS چیست؟ علائم خطرناک و راه درمان بیماری کرونا ویروس

علائم بیماری کرونا چیست؟

شایع ترین علائم کرونا تب ، خستگی و سرفه خشک است. در برخی از بیماران علائم کرونا ممکن است درد ، گرفتگی بینی ، آبریزش بینی ، گلودرد یا اسهال وجود داشته باشد. این علائم معمولاً خفیف است و به تدریج شروع می شود. در موارد شدیدتر علائم کرونا عفونت می تواند باعث عفونت شدید ریه، ایست تنفسی و حتی مرگ شود. مدت زمانی که علائم کرونا ظاهر می شود 2-14 روز است.

برخی از افراد نیز آلوده می شوند، اما علائمی ایجاد نکرده و احساس ناخوشایندی نمی کنند. بیشتر افراد (حدود 80٪) بدون نیاز به درمان خاص ، از این بیماری بهبود می یابند. از هر 6 نفری که مبتلا به COVID-19 می شوند 1 نفر به طور شدید بیمار شده، و در تنفس دچار مشکل می شوند. افراد مسن و افراد دارای مشکلات پزشکی اساسی مانند فشار خون بالا ، مشکلات قلبی یا دیابت بیشتر احتمال دارد به بیماری جدی مبتلا شوند. افراد مبتلا به تب ، سرفه و مشکل در تنفس باید به دنبال مراقبت پزشکی باشند.

حتما بخوانید:  تب از علائم چه بیماری هایی است؟ تشخیص تب های خطرناک و بی خطر چگونه است؟

آیا سردرد یکی از علائم کرونا ویروس است؟

علائم کرونا ویروس می تواند طیف وسیعی  را داشته باشد ، از بیماری خفیف گرفته تا ذات الریه. علائم کرونا عمئما همراه با تب ، سرفه ، گلودرد و سردرد است.

کرونا چگونه انتشار می یابد؟

افراد می توانند ویروس کرونا را از سایر مبتلایان به ویروس بگیرند (یعنی انتقال آن از انسان به انسان است). کرونا می تواند از طریق قطرات کوچک بینی یا دهان در هنگام سرفه یا تنفس معمولی فرد مبتلا به کرونا به فرد دیگر گسترش یابد. این قطرات آلوده به ویروس بر روی اشیاء و سطوح اطراف فرد فرود می آید. سپس افراد دیگر با لمس این اجسام یا سطوح ، ویروس کرونا را گرفته و سپس چشم ، بینی یا دهان خود را لمس می کنند. به همین دلیل مهم است که حتما بیش از 1 متر (3 فوت) از افراد دیگر فاصله بگیرید.

 

آیا ویروسی کرونا از طریق هوا قابل انتقال است؟

تاکنون مطالعات نشان می دهد ویروس ایجاد عمدتا از طریق تماس با قطرات تنفسی و نه از طریق هوای معمولی منتقل می شود. پس از تنفس در هوای آزاد لذت ببرید!

 

آیا می توان کرونا را از فردی گرفت که علائمی ندارد؟

راه اصلی شیوع این بیماری از طریق قطرات تنفسی است که توسط کسی که سرفه می کند ، پخش می شود. خطر ابتلا به کرونا از طرف افراد بدون علامت بسیار کم است. با این حال ، بسیاری از افراد مبتلا، علائم کرونا را به صورت خفیفی تجربه می کنند. این امر به ویژه در مراحل اولیه بیماری صادق است. بنابراین گرفتن کرونا از شخصی که مثلاً فقط سرفه خفیف داشته و احساس بیماری نمی کند ، ممکن است.

شما می‌توانید سوالات خود را از بهترین پزشکان متخصص بپرسید

آیا بیماری کرونا ویروس می تواند از طریق غذا گسترش یابد؟

شواهد موجود در مورد سایر انواع کرونا ویروس نشان می دهد که  کرونا ویروسی ها در دمای پایین و یخ زدگی برای مدت معینی پایدار هستند، اما دمای بالا میتواند کرونا را نابود کند. بنابرین از طریق غذا ها گرم منتقل نمیگردد. در مورد غذا های سرد نیز رعایت بهداشت مواد غذایی و شیوه های مناسب ایمنی مواد غذایی می تواند از انتقال کرونا از طریق غذا جلوگیری کند.

 

آیا ممکن است کرونا را از مدفوع کسی که مبتلا به این بیماری است ، بگیرم؟

به نظر می رسد خطر ابتلا به بیماری COVID-19 از مدفوع فرد آلوده کم است. در حالی که تحقیقات اولیه نشان می دهد که ویروس ممکن است در برخی موارد در مدفوع وجود داشته باشد ، گسترش از طریق این مسیر ویژگی اصلی شیوع آن نیست. سازمان بهداشت جهانی WHO در حال بررسی تحقیقات در مورد شیوه انتشار COVID-19 است و به اشتراک گذاری یافته های جدید ادامه خواهد داد. از آنجا که این مساله خطرناک است ، دلیل دیگری برای تمیز کردن مرتب دستها ، بعد از استفاده از دستشویی و قبل از غذا است.

 

ویروس کرونا چه مدت روی سطوح باقی می ماند؟

هنوز مشخص نیست که چه مدت ویروس کرونا بر روی سطوح زنده می ماند، اما به نظر می رسد مانند سایر کرونا ویروس ها رفتار می کند. مطالعات نشان می دهد که این ویروس ها میتواند برای چند ساعت تا 2 الی 3 روز روی سطوح باقی بمانند. کرونا در سطوح استیل، فلزی و شیشه ای ماندگاری بیشتری دارد.

 

برای محافظت از خود و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا چه کاری می توانم انجام دهم؟

اقدامات حفاظتی عمومی:

از آخرین اطلاعات در مورد شیوع کرونا ، موجود در وب سایت WHO و از طریق مرجع بهداشت عمومی ملی و محلی خود آگاه باشید. بسیاری از کشورهای جهان موارد COVID-19 را مشاهده کرده اند و تعدادی نیز شیوع داشته اند. مقامات چین و برخی دیگر از کشورها موفق شده اند شیوع آن را کاهش دهند. با این حال ، وضعیت غیرقابل پیش بینی است ، بنابراین مرتباً آخرین اخبار را بررسی کنید.

با استفاده از برخی اقدامات احتیاطی ساده می توانید احتمال ابتلا به عفونت یا انتشار و انتقال کرونا را کاهش دهید:

 • چرا باید مرتباً دستان خود را با دستمال حاوی الکل تمیز کنید یا آنها را با آب و صابون بشویید؟

شستن دستان با آب و صابون یا استفاده از ضدعفونی کننده دست که حاوی الکل است باعث از بین رفتن کرونا ویروس هایی می شود که ممکن است روی دستان شما باشد.

 • چرا باید حداقل بین 1 متر (3 فوت) فاصله بین خود و هر کس که سرفه می کند یا عطسه می کند را حفظ کنید؟

هنگامی که فرد سرفه می کند یا عطسه می کند ، قطرات مایع کوچکی از بینی یا دهان خود به محیط اطراف می پاشد که ممکن است حاوی ویروس باشد. اگر خیلی نزدیک افراد دیگر باشید، در صورت سرفه کردن فرد مبتلا ، احتمال دارد از قطرات آلوده به ویروس، نفس بکشید. سپس با ورود این کرونا به دستگاه تنفسی شما نیز بیمار میشوید

 • چرا باید از لمس چشم ، بینی و دهان خودداری کنید؟

دست ها بسیاری از سطوح را لمس می کنند و می توانند ویروس ها را جابجا و منتشر کنند. پس از آلوده شدن، دستها می توانند ویروس را به چشم ، بینی یا دهان منتقل کنند. از همینجا ویروس می تواند وارد بدن شما شود و شما را بیمار کند.

 • اطمینان حاصل کنید که شما و اطرافیان ، بهداشت تنفسی خوبی را دنبال می کنید. این به معنای پوشاندن دهان و بینی شما با آرنج هنگام سرفه یا عطسه است.
 • با رعایت بهداشت مناسب تنفسی، از افراد اطراف خود در برابر ویروس هایی مانند سرماخوردگی ، آنفولانزا و COVID-19 محافظت می کنید.
 • اگر احساس ناخوشایندی دارید در خانه بمانید. اگر دارای علائم کرونا مانند تب ، سرفه و مشکل در تنفس هستید ، از پزشک معالج کمک بخواهید و با او تماس بگیرید.

شما می‌توانید سوالات خود را از بهترین پزشکان متخصص بپرسید

 • در مورد مناطق مهم ویروس COVID-19 (شهرها یا مناطق محلی که کرونا به طور گسترده در آن پخش می شود) مطلع باشید. در صورت امکان، از مسافرت بشدت خودداری کنید – به خصوص اگر فرد مسن تر هستید یا به دیابت ، بیماری قلبی یا ریوی مبتلا هستید. چرا که شانس بیشتری برای ابتلا به کرونا در یکی از این مناطق دارید.

در صورتی که در نزدیکی فرد مشکوک به کرونا بوده ایم چه کنیم؟ (14 روز گذشته)

 • راهنمایی های ذکر شده در بالا را دنبال کنید (اقدامات حفاظتی عمومی)
 • در صورت عدم احساس یا حتی در صورت علائم کرونا حتی خفیف مانند سردرد ، تب درجه پایین (37.3 درجه سانتیگراد و بالاتر) و بینی کمی آبریزش ، تا زمانی که بهبود پیدا کنید ،در خانه بمانید. اگر برای شما ضروری است که به بیرون بروید ، مثلاً. برای خرید غذا، ماسک بپوشید تا از آلوده شدن افراد دیگر جلوگیری کنید.
 • جلوگیری از تماس با دیگران و مراجعه به مراکز درمانی به شما امکان می دهد تا این امکانات موثرتر عمل کرده و به شما و دیگران در برابر COVID-19 و سایر ویروس ها کمک کند.
 • اگر با علائم کرونا مانند تب ، سرفه و مشکل در تنفس مواجه شدید ، سریعاً به پزشک مراجعه کنید زیرا این امر ممکن است به دلیل عفونت تنفسی یا بیماری جدی دیگر باشد. از قبل تماس بگیرید و از مسافرت یا تماسی که با مسافران اخیر داشتید به پزشک خود بگویید.
 • چرا باید از قبل با مراکز درمانی تماس بگیریم؟ تماس از قبل ، به ارائه دهنده خدمات درمانی شما اجازه می دهد تا شما را به سرعت به مراکز درمانی صحیح هدایت کند. این همچنین به جلوگیری از شیوع احتمالی COVID-19 و سایر ویروس ها کمک می کند.

 

آیا دارو یا روش درمانی وجود دارد که می تواند از کرونا جلوگیری کند؟

در حالی که برخی از داروهای شیمیایی، سنتی یا خانگی ممکن است باعث تسکین و کاهش علائم کرونا شوند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر داروی موثر جلوگیری این بیماری موجود نیست. WHO خود هیچ دارویی ، از جمله آنتی بیوتیک ها ، به عنوان یک پیشگیری یا درمانی برای کرونا توصیه نمی کند. با این وجود چندین آزمایش پزشکی در حال انجام تحقیقات روی داروهای شیمیایی و سنتی هستند.

 

در حالی که برخی از داروهای شیمیایی، سنتی یا خانگی ممکن است باعث تسکین و کاهش علائم کرونا شوند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر جلوگیری این بیماری موجود نیست. WHO خود هیچ دارویی ، از جمله آنتی بیوتیک ها ، به عنوان یک پیشگیری یا درمانی برای COVID-19 توصیه نمی کند. با این وجود چندین آزمایش بالینی در حال انجام تحقیقات روی داروهای شیمیایی و سنتی هستند.
درمان کرونا

آیا واکسن ، دارو یا درمانی برای افراد مبتلا به کروناوجود دارد؟

نه هنوز. تا به امروز هیچ واکسنی و هیچ داروی ضد ویروسی خاص برای جلوگیری یا درمان کرونا وجود ندارد. با این حال ، مبتلایان برای رفع علائم باید مراقبت کنند. افراد مبتلا به بیماری جدی، باید در بیمارستان بستری شوند. بیشتر بیماران به لطف مراقبت حمایتی بهبود می یابند.

واکسن کرونا و برخی از داروهای خاص در دست بررسی و آزمایش است. پس تا زمان تولید واکسن نکات بهداشتی را بشدت رعایت نمایید.

مؤثرترین راههای محافظت از خود و دیگران در برابر علائم کرونا این است که مرتباً دستان خود را با آب و صابون بشویید ، سرفه خود را با آرنج یا ماسک بپوشانید و فاصله حداقل 1 متر را از افرادی دیگر حفظ کنید.

 

آیا ماسک ها در برابر بیماری کروناویروس موثر هستند؟

اگر سالم هستید ، تنها در صورت مراقبت از شخصی که مشکوک به عفونت کرونا ویروس است، یا مکان هایی که تراکم افراد زیاد است باید ماسک بپوشید. اگر سرفه می کنید یا عطسه می کنید ، حتما ماسک بپوشید. ماسک تنها در مواقعی که همراه با شست و شوی مکرر دست با الکل یا صابون باشد مؤثر است. اگر ماسک می پوشید ، باید بدانید که چگونه از آن استفاده کنید و به درستی از آن استفاده کنید.

 

چه اصولی را هنگام ماسک زدن باید رعایت کنیم؟

 • قبل از لمس ماسک ، دست ها را با دستمال حاوی الکل یا صابون و آب تمیز کنید.
 • ماسک را نگاه کنید و آن را برای پارگی یا سوراخ بودن بررسی کنید.
 • به جهت ماسک دقت کنید. ببینید (نوار فلزی در کجا قرار دارد و آن جهت را روی بینی قرار دهید).
 • از طرف مناسب ماسک به سمت بیرون (قسمت رنگی) اطمینان حاصل کنید.
 • ماسک را روی صورت خود قرار دهید. نوار فلزی یا لبه سفت ماسک را بچسبانید تا به شکل بینی شما قالب شود.
 • کف ماسک را پایین بکشید تا دهان و چانه شما را بپوشاند. اطمینان حاصل کنید که ماسک تمام راه های هوایی شما را پوشانده و هیچ راهی برای ورود هوا غیر از ماسک وجود ندارد. (لبه های ماسک کاملا به صورت چسبیده باشد)
 • پس از استفاده ، ماسک را بردارید. بند ماسک را از پشت گوش در حالی که ماسک را از چهره و لباس خود دور نگه داشته اید، جدا کنید تا از تماس و لمس سطوح آلوده ماسک جلوگیری کنید.
 • بلافاصله پس از استفاده ، ماسک را در سطل بسته بیاندازید.
 • شست وشوی دست را بعد از لمس یا دور انداختن ماسک انجام دهید – از ضد عفونی کننده دست حاوی الکل استفاده کنید یا ، دستان خود را با صابون و آب بشویید.
 • به یاد داشته باشید ، ماسک باید توسط کارمندان بهداشت ، مراقبین و افراد دارای علائم تنفسی مانند تب و سرفه استفاده شود.

 

آیا بیماری کروناویروس همان SARS است؟

خیر. ویروس ناشی از COVID-19 و ویروسی که باعث شیوع سندرم شدید تنفسی حاد شدید (SARS) در سال 2003 شد ، از نظر ژنتیکی با یکدیگر مرتبط هستند ، اما بیماریهای ناشی از آنها کاملاً متفاوت است.

 

چقدر احتمال دارد که کرونا بگیرم؟

این خطر بستگی به جایی دارد که شما در آن قرار دارید  و اینکه ، آیا شیوع کرونا در آنجا رخ داده است یا نه.

برای اکثر افراد در اکثر مناطق ، خطر ابتلا به کرونا هنوز پایین است. با این حال ، اکنون مکانهایی در سراسر جهان (شهرها یا مناطقی) وجود دارد که بیماری در آن شیوع دارد. برای افرادی که در این مناطق زندگی می کنند و یا بازدید می کنند ، خطر ابتلا به کرونا بیشتر است. دولت ها و مقامات بهداشتی هر بار که مورد جدیدی از COVID-19 مشخص شد ، اقدامات جدی انجام می دهند. حتماً از محدودیتهای محلی در سفر ، حرکت و اجتماعات بزرگ پیروی کنید. همکاری با تلاشهای کنترل بیماری ، خطر ابتلا به ویروس کرونا را کاهش می دهد.

شیوع کرونا می تواند مهار شود و انتقال آن متوقف شود ، همانطور که در چین و برخی کشورهای دیگر نشان داده شده است. و مهم ترین راه آن رعایت بهداشت و فاصله گذاری اجتماعی است

 

آیا باید نگران ابتلا به COVID-19 باشیم؟

بیماری ناشی از عفونت کرونابه ویژه در کودکان و جوانان اغلب خفیف است. با این حال ، این می تواند یک بیماری جدی ایجاد کند: از هر 5 نفری که گرفتار آن هستند ، 1 مورد نیاز به مراقبت در بیمارستان دارد. بنابراین بسیار طبیعی است که مردم نگران این باشند که شیوع COVID-19 چه تأثیری بر روی آنها و عزیزانشان بگذارد.

ما می توانیم بجای نگرانی از این بیماری، اقدامات بهداشتی برای محافظت از خود و عزیزان مان را رعایت کنیم. مهمترین و مهمترین این اقدامات ، شستشوی منظم و کامل، بهداشت تنفسی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی مناسب است (با تمام توان). ثانیا ، آگاه باشید و از توصیه های مقامات پزشکان، از جمله محدودیت هایی که برای مسافرت ، حرکت و اجتماعات در نظر گرفته شده است ، پیروی کنید.

 

آیا انسان از یک منبع حیوانی می تواند به کرونا آلوده شود؟

Coronaviruses یک خانواده بزرگ ویروس است که در حیوانات رایج است. گاهی اوقات ، مردم به این ویروس ها آلوده می شوند که ممکن است در افراد دیگر گسترش یابد. به عنوان مثال ، SARS-CoV از گربه ها منتقل شده بود و MERS-CoV توسط شتر منتقل می شود. منابع جانوری برای انتقال COVID-19 به انسان هنوز تأیید نشده است.

برای محافظت از خود ، مانند بازدید از بازار حیوانات زنده ، از تماس مستقیم با حیوانات و سطوح در تماس با حیوانات خودداری کنید. اطمینان از روشهای ایمنی غذایی در مورد گوشت و شیر و اندام های حیوانی را با احتیاط انجام دهید تا از آلودگی غذاهای پخته نشده جلوگیری کنید و از مصرف محصولات حیوانی خام یا پخته نشده خودداری کنید.

 

از انجام چه کارهایی باید پرهیز کرد؟

اقدامات زیر ضد کرونا نیستند و می توانند مضر باشند:

 • سیگار کشیدن
 • پوشیدن ماسک های متعدد
 • مصرف آنتی بیوتیک ها

در هر صورت ، اگر تب ، سرفه و دشواری در تنفس دارید ، به دنبال مراقبت های پزشکی برای کاهش خطر ابتلا به عفونت شدیدتر باشید و حتماً تاریخ سفر اخیر خود را با ارائه دهنده خدمات درمانی خود به اشتراک بگذارید.

اگر فکر می کنید مبتلا به بیماری کرونا ویروس هستید چه باید کرد؟

اگر تب ، سرفه و مشکل در تنفس دارید ، سریعاً به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. اگر احساس ناخوشایندی کردید حتما در خانه بمانید. اگر تب ، سرفه و مشکل در تنفس دارید ، از پزشک خود راهنمایی بخوهید و با وی تماس بگیرید. دستورالعمل های وی را دنبال کنید.

شما می‌توانید سوالات خود را از بهترین پزشکان متخصص بپرسید

در ایران شماره تلفن های 190 و 4030 برای پاسخ گویی به سوالات شما فراهم شده اند

چه اتفاقی می افتد هنگام ابتلا به بیماری کروناویروس؟

افراد مبتلا به COVID-19 معمولاً علائم و نشانه هایی از جمله تنگی تنفسی خفیف و تب را به طور متوسط 5-6 روز پس از عفونت بروز می کنند (میانگین دوره ابتلا تا ظهور علائم کرونا 5-6 روز و در دامنه 1-14 روز). بیشتر افراد آلوده به ویروس کرونا دارای بیماری خفیف بوده و بهبود می یابند.

 

چه کسی بیشتر در معرض خطر بیماری کروناویروس است؟

افراد در هر سنی می توانند توسط ویروس جدید (2019-nCoV) آلوده شوند. افراد مسن و افراد با شرایط پزشکی از قبل موجود (مانند آسم ، دیابت ، بیماری های قلبی) به نظر می رسد در معرض ابتلا به بیماری ویروس به شدت آسیب پذیرتر باشند.

WHO به افراد در هر سنی توصیه می کند که برای محافظت از خود در برابر ویروس ، به عنوان مثال با رعایت بهداشت دست خوب و بهداشت تنفسی مناسب ، قدم بردارند.

 

آیا نوزادان می توانند بیماری کروناویروس را دریافت کنند؟

ما می دانیم که ممکن است افراد در هر سنی به ویروس آلوده شوند ، اما تاکنون موارد نسبتاً کمی از COVID-19 در بین کودکان گزارش شده است.

 

آیا بیماری کروناویروس شدیدتر از آنفولانزا است؟

COVID-19 باعث بیماری شدیدتر از آنفولانزای فصلی می شود. در حالی که بسیاری از مردم در سطح جهان ایمنی نسبت به انواع آنفولانزای فصلی را ایجاد کرده اند ، COVID-19 یک ویروس جدید است که فعلا هیچ کس از آن ایمنی قطعی ندارد. این بدان معناست که افراد بیشتری مستعد ابتلا به عفونت هستند و برخی نیز به بیماری شدید مبتلا می شوند.

در سطح جهان ، حدود 3.4٪ از موارد کرونا (با تشخیص قطعی) فوت شده اند. در مقایسه ، آنفولانزای فصلی معمولاً به مراتب کمتر از 1٪ از افراد آلوده را می کشد.

شما می‌توانید سوالات خود را از بهترین پزشکان متخصص بپرسید

چگونه اولین عفونت انسانی COVID-19 رخ داد؟

اولین موارد انسانی COVID-19 در دسامبر سال 2019 در شهر ووهان ، چین مشخص شد. در این مرحله ، نمی توان دقیقاً مشخص کرد که چگونه انسان ها در چین در ابتدا به SARS-CoV-2 آلوده شدند.

با این حال ، SARS-CoV ، ویروسی که باعث شیوع SARS در سال 2003 شد ، از یک مخزن حیوانات (گربه های حلقوی ، یک حیوان وحشی پرورش یافته) یک انسان را آلوده کرد و سپس باعث شیوع آن بین انسان ها شد. در یک روش مشابه ، تصور می شود که SARS-CoV-2 از سد گونه ای فراتر رفته و در ابتدا انسان ها را آلوده می کند ، اما به احتمال زیاد از طریق یک میزبان واسطه ، گونه دیگری از حیوانات است که احتمالاً در تماس زیادی با انسان ها می باشد- این می تواند یک حیوان خانگی باشد یک حیوان وحشی یا یک حیوان وحشی اهلی شده که تاکنون مشخص نشده است.

تا زمانی که منبع این ویروس شناسایی و کنترل نشود ، احتمال تجدید ویروس در جمعیت انسان و خطر شیوع جدید مانند آنهایی که در حال حاضر تجربه می کنیم وجود دارد

 


این مقاله خوب بود؟ 2 1  

کرونا: تمام آنچه باید بدانید * علائم کرونا و راه های انتقال آن* چند روش ساده پیشگیری از کرونا

امتیاز: 3.3 از 3 رای

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


مشاوره پزشکی

فهرست آخرین سوالات مطرح شده

مشاوره درمان عدم تعادل

با سلام به تازگی متوجه شدم نمیتونم روی پای چپم وایسم یعنی روی یک پا ( پای چپ)...

مشاهده پاسخ

توسط پزشک پاسخ داده شد
مشاوره درمان سردرد

ضمن سلام و خسته نباشید به تمامی پزشکان سایت بنده دچار سردرد ها شدید در نواحی مختلف سر...

مشاهده پاسخ

توسط پزشک پاسخ داده شد
علت اختلاف فشار دست چپ و راست

مادرم 54ساله هستن و فشارخون دارن و اتنولول و املوپرس مصرف میکنن.سیتریزین و ایمی پرامین هم میخورن.بسیار ادم...

مشاهده پاسخ

توسط پزشک پاسخ داده شد
مشاوره درمان سوزش مدفوع

سلام خسته نباشید اقای ۱۴ ساله حدود ۱ ماهی هست که موقع دفع مدفوع سوزش داره البته اول...

مشاهده پاسخ

توسط پزشک پاسخ داده شد
علت بی حس شدن انگشتان پا

سلام ببخشید من ۲۸سالمه و الان دو روز اول انگشت کوچیک پای چپم و امروز بغیر انگشت شست...

مشاهده پاسخ

توسط پزشک پاسخ داده شد

همه سوالات


سوال پزشکی دارید؟

از طریق فرم زیر آن را از متخصصان بپرسید


توجه: پاسخگویی به سوال شما با پیامک اعلام می‌شود