عوارض خطرناک بیماری هپاتیت D

بیشتر بیمارانی که به عفونت همزمان با ویروس هپاتیت B و D دچار هستند، از هپاتیت حاد بهبود پیدا می‌کنند. با این حال دو سوم بیمارانی که مبتلا نوع مزمن (طولانی مدت) با ویروس هپاتیت D هستند، به سیروز کبدی دچار می‌شوند. تحقیقات نشان می‌دهد که نیمی از بیمارانی که حاملین ویروس هپاتیت D بودند، بیماری کبد را به شکل متوسط و یا شدید داشتند.

از این میان حدود یک چهارم آنها فوت کردند. اگر کبد دچار نارسایی شدید شود، کمتر از ۵۰ درصد احتمال زنده ماندن بیمار وجود دارد. در صورتی که در این بیماران پیوند کبد صورت بگیرد، احتمال زنده ماندن بیمار به 70 درصد خواهد رسید.

برای مشاوره با متخصص به بخش ویزیت انلاین مراجعه نمایید

زمانی که پیوند کبد بعد از سیروز کبدی انجام می‌شود، ۹۰ درصد بیماران پنج سال و یا بیشتر عمر خواهند کرد. اما نگرانی که در این زمینه وجود دارد، عفونت مجدد کبد پیوندی است. در ۴۰ درصد از بیماران احتمال عفونت مجدد کبد وجود دارد.

اگر کودک مبتلا به هپاتیت ویروسی دچار سیروز کبدی شود، عموما علت آن عفونت با ویروس هپاتیت D خواهد بود. عواقب بیماری در زنان بارداری که به هپاتیت D مبتلا هستند، مشابه زنان غیر باردار مبتلا به عفونت ویروسی هپاتیتD است. در این حالت خطر برای نوزاد به اندازه هپاتیت B است.


این مقاله خوب بود؟ 3 1  

عوارض خطرناک بیماری هپاتیت D

امتیاز: 3.8 از 4 رای

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


سوال پزشکی دارید؟

از طریق فرم زیر آن را از متخصصان بپرسید


توجه: پاسخگویی به سوال شما با پیامک اعلام می‌شود