درمان و پیشگری از هپاتیت D

دارو های هپاتیت D برای درمان علائم آن موثر می باشد. بیماران در مرحله حاد (بیماری دارای علائم خفیف مانند آنفولانزا است) باید استراحت کامل داشته باشند و رژیم غذایی متعادلی برای خود در نظر بگیرند. همچنین از نوشیدن الکل خودداری کنند.

پروتئین اینترفرون آلفا که برای کنترل هپاتیت c مورد استفاده قرار می‌گیرد، برای هپاتیت D مفید نبوده و تاثیری در آن ایجاد نمی‌کند. در صورتی که کبد و یا بخش زیادی از آن، از بین رفته باشد و عملکرد طبیعی خود را از دست بدهد، پیوند کبد صورت می‌گیرد. با این حال زمانی هم که پیوند کبد موفقیت آمیز باشند، متاسفانه بیماری اغلب عود کرده و سیروز کبدی سریع‌تر از قبل پیشرفت می‌کند.

برای مشاوره با متخصص به بخش ویزیت انلاین مراجعه نمایید

پیشگیری هپاتیت D

بیماری هپاتیت D مانند دیگر انواع هپاتیت، موجب التهاب کبد می‌شود. این بیماری نیز توسط عامل ویروسی ایجاد می‌گردد. ویروس هپاتیت D تنها در صورتی می‌تواند عفونت ایجاد کند که همراه با ویروس هپاتیت B باشد. در حقیقت افرادی که به هپاتیت B مبتلا هستند، خطر ابتلا به ویروس هپاتیت D را نیز دارند.

ویروس هپاتیت D می تواند هم به صورت همزمان با هپاتیت B و هم بعد از ایجاد عفونت توسط هپاتیت B  فرد را درگیر کرده و دچار عفونت کند. بیماری هپاتیت D بسیار خطرناک و جدی بوده و باید برای پیشگیری از آن اقدامات لازم انجام شود. در صورت رعایت نکات لازم می‌توان از ابتلا به هپاتیت D پیشگیری و جلوگیری نمود.

برای هپاتیت دلتا واکسن هپاتیت B مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به این که هپاتیت D فقط در زمانی رخ می‌دهد که عفونت ویروس هپاتیت B وجود داشته باشد، واکسن هپاتیت B می‌تواند برای آن مناسب بوده و  نیز مانع بروز عفونت دلتا در حاملین ویروس هپاتیت B مزمن (طولانی مدت) خواهد بود.

چنانچه فرد به عفونت ویروس هپاتیت B مبتلا باشد، باید از قرار گرفتن در معرض خون اجتناب کند. همچنین باید فعالیت جنسی کنترل شده داشته باشد. سطح بالای فعالیت جنسی با شریکان جنسی متعدد می‌تواند احتمال ابتلا به هپاتیت D  را افزایش دهد.


این مقاله خوب بود؟ 2 2  

درمان و پیشگری از هپاتیت D

امتیاز: 2.5 از 4 رای

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


سوال پزشکی دارید؟

از طریق فرم زیر آن را از متخصصان بپرسید


توجه: پاسخگویی به سوال شما با پیامک اعلام می‌شود