شیوع بیماری دیابت

شیوع جهانی دیابت: سازمان جهانی بهداشت بیش از ۱۸۰ میلیون بیمار دیابتی در سراسر جهان تخمین زده است و این رقم تا سال ۲۰۳۰ میلادی به بیش از دو برابر خواهد رسید. ده کشور اول شامل هند، چین، ایالات متحده آمریکا، اندونزی، ژاپن، پاکستان، روسیه، برزیل، ایتالیا و بنگلادش هستند.

در ایالات متحده تقریباً 20 میلیون نفر دیابت دارند که این رقم 8/0 درصد جمعیت را شامل می شود. حدود ۱۲ میلیون آمریکایی بدون این که از بیماری خود آگاهی داشته باشند، نیز وجود دارد. فقط حدود ۱۰ درصد از بیماران دارای دیابت نوع یک هستند؛ در کشور ما بر اساس مطالعات به عمل آمده بروز دیابت نوع یک برابر با 7/3 نفر در هر یک صد هزار نفر در سال است که از سایر کشورهای منطقه کمتر است. معمولاً دیابت نوع دو در سنین بالای ۳۰ سال آغاز می‌شود و به طور پیش رونده ای با افزایش سن بیشتر می شود. تقریباً ۱۵ درصد افراد بالای ۷۰ سال دیابت نوع دو دارند. خطر دیابت نوع دو در جوامع آفریقایی و آمریکایی های اسپانیایی تبار ۲ تا ۳ برابر است. در کانادا از هر ۱۰ بیمار دیابتی ۹ نفر دیابت نوع دو دارند. تا سال ۲۰۰۸ میلادی، دیابت یکی از سریع ترین بیماری های در حال رشد بوده است؛ به گونه ای که بیش از ۶۰ هزار مورد جدید در هر سال گزارش شده است.

شیوع دیابت در ایران :

در کشور ما در یک بررسی در خراسان و در جمعیتی برابر با ۳۷78 نفر بین سنین ۱۵ تا ۶۴ سال معلوم شد که شیوع دیابت نوع دو برابر با 5/5 درصد است و با افزایش سن به بیش از ۶۰ سال به 9/10 درصد می‌رسد


این مقاله خوب بود؟ 4 1  

شیوع بیماری دیابت

امتیاز: 4 از 5 رای

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


مشاوره پزشکی

فهرست آخرین سوالات مطرح شده

مشاوره:ایا میتوان لووتیروکسین را قطع کرد؟

با سلام وخسته نباشید…خانمی ۳۵ ساله با مصرف قرص لوتیروکسین تیروئید کم کار به حد نرمال رسیده آیا...

مشاهده پاسخ

توسط متخصص غدد پاسخ داده شد

همه سوالات


سوال پزشکی دارید؟

از طریق فرم زیر آن را از متخصصان بپرسید


توجه: پاسخگویی به سوال شما با پیامک اعلام می‌شود