آمینو اسید چیست؟

آمینو اسیدها قطعه های تشکیل دهنده پروتئین ها هستند و وظایف گوناگونی در بدن برعهده آن هاست.
آمینو اسید ها در حقیقت، ترکیبات آلی و حاوی اتم های کربن، هیدروژن، اکسیژن و نیتروژن هستند و در برخی موارد، گوگرد نیز در آنها دیده می‌شود.
ویژگی آمینو اسیدها وجود دو گروه کربوکسیل (-COOH) و آمینی (-NH2) در هر مولکول است.
در جانوران بیست نوع آمینو اسید وجود دارد که عبارتند از: آلانین، آرژینین، آسپاراژین، آسپارتیک اسید، سیستئین، گلوتامیک اسید، گلوتامین، گلیسین، هیستیدین، ایزولوسین، لوسین، لیزین، متیونین، فنیل آلانین، پرولین، سرین، ترئونین، تریپتوفان، تیروزین و والین. البته در سامانه های زیست شناسی، بیش از یک صد آمینو اسید وجود دارد که بیشتر در گیاهان دیده می شوند.
همه آمینو اسید ها به جز گلیسین دو ایزومر فضایی یعنی اشکال چپ بر و راست بر (ال و دی) دارند که چپ بر معمولاً در طبیعت، بیشتر دیده می‌شود.
دو آمینو اسید قادرند با یکدیگر واکنش شیمیایی انجام دهند و پیوند ایجاد کنند که پیوند پپتیدی نام دارد. هنگامی که گروه کربوکسیل آمینو اسیدی با گروه آمینی آمینو اسید دیگر، پیوند کوئوالانت برقرار سازد و در این فرایند یک مولکول آب آزاد شود، پیوند پپتیدی برقرار شده است.
ویژگی های اختصاصی هر پروتئین به واقع حاصل توالی قرار گیری این آمینو اسیدهاست و نوع و تعداد و توالی آمینو اسیدها، عملکرد ساختمانی، شیمیایی و فیزیولوژی پروتئین را تعیین می‌کند.
بسیاری از آمینو اسید ها درون بدن انسان ساخته می شوند اما برخی دیگر، به میزان کافی درون بدن ساخته نمی شوند؛ گروه اول را آمینو اسید های غیر ضروری و گروه دوم را آمینواسیدهای ضروری می نامند.
آمینو اسید ها درون دستگاه گوارش آزاد و از طریق مخاط روده ها جذب می شوند و در رشد، بقا و ترمیم بدن به کار می‌روند. فرو ساخت (کاتابولیسم) آمینو اسید ها پس از آن، این مولکول ها را به عناصر ترکیبی هر یک، خرد و تجزیه می کند.
آگاهی از توالی آمینو اسیدها درون هر پروتئین از جنبه‌های مختلفی ارزشمند است که از آن میان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1. شناختی سازوکار عملکرد پروتئین؛
2. تغییر عملکرد و ویژگی ها با فنّاوری‌های نوین و دستگاه های توالی؛
3. تعیین ساختمان سه بعدی و فضایی پروتئین؛
4. ارزیابی آسیب شناسی مولکولی پروتئین ها در بیماری های متفاوت؛
5. دستیابی به تاریخچه تکاملی پروتئین.
در مجموع باید توجه داشت که اختلال در سوخت و ساز آمینو اسید ها، امکان ابتلا به انواعی از بیماری ها را فراهم می آورد که از جمله آنها می‌توان به فنیل کتونوری اشاره کرد که در آن به علت نقص ژنتیکی آنزیمی، امکان تبدیل فنیل آلانین به تیروزین، از میان می‌رود.
حوزه پژوهش های آسیب شناسی مولکولی، در این زمینه راه گشای تحقیقات و یافته های فراوانی در تشخیص علل، سیر بیماری‌ها و بهترین شیوه های درمان و کنترل و پیشگیری از چنین بیماری هایی ،محسوب می شود.


این مقاله خوب بود؟ 4 1  

آمینو اسید چیست؟

امتیاز: 4 از 5 رای

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


مشاوره پزشکی

فهرست آخرین سوالات مطرح شده

مشاوره برای چاق شدن

با سلام ‌۲۹ سال دارم و مشکل لاغری دارم قدم ۱۷۵ وزن ۶۲ . تا‌الان چندین بار قرص...

مشاهده پاسخ

توسط متخصص طب فیزیکی پاسخ داده شد
مکمل غذایی برای افزایش وزن

سلام وخسته نباشید یه سوالی داشتم خانمی هستم 21ساله میخواستم ی مکمل غذایی ک ضرری نداره بهم معرفی...

مشاهده پاسخ

توسط متخصص طب فیزیکی پاسخ داده شد

همه سوالات


سوال پزشکی دارید؟

از طریق فرم زیر آن را از متخصصان بپرسید


توجه: پاسخگویی به سوال شما با پیامک اعلام می‌شود